The easiest way to skyrocket your YouTube subscribers
Get Free YouTube Subscribers, Views and Likes

Найдавніший університетський зоологічний музей в Україні одержав звання «Народного музею»

Follow
Internet-TV«ВІКНО»

Відповідно до наказу № 189 Управління культури Львівської обласної державної адміністрації Зоологічному музею Львівського національного університету імені Івана Франка присвоєно звання «Народний музей» за значний внесок у розвиток українського музейництва, заслуги у формуванні та збереженні музейного фонду України, популяризації національнокультурної спадщини.

Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка.
Перші відомості про існування великого Кабінету натуральної історії (Das Naturalien Kabinet) при Львівському Йозефінському університеті належать до 1784 року, коли університет розмістили у великому комплексі будівель після Тринітарів, наприкінці вулиці Краківської, розташованих перед краківською брамою: "Nadto bylo tu 20 sal, wielki Gabinet historyi naturalnej" (Finkel, Starzynski, 1894). У "музеї" були природничі зразки не лише тварин, а й мінералів та сільськогосподарські колекції, також тут зберігали нумізматичну колекцію...

У 7080ті рр. ХХ ст. завдяки тісній співпраці кандидата біологычних наук Р. Павлюка з Людвігом Лясотою музейні колекції поповнилися прекрасними зборами метеликів з Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії.
Серед нових поповнень музею особливої уваги заслуговують збори зі сходу України, зокрема з Луганського степового заповідника О. В. Кондратенка, зібрані впродовж 19972004 рр. У 2005 р. орнітологічна і малакологічна колекції поповнилася цікавими зборами з ПівнічноСхідної Африки, які привезла з Середньої Дельти Нілу О. Закала. У 2006 р. доцент кафедри зоології І. Дикий привіз чудовий і дуже цінний матеріал з Антарктиди (шкури 12 нових видів птахів, зокрема пінгвінів; мушлі молюсків, ракоподібні, риби та яйця деяких птахів, остеологічний матеріал, серед якого черепи та кістки тюленів, повний скелет віслюкового пінгвіна). У 2010 р. музей отримав типовий матеріал нового, зі східним ареалом, виду кажанів Eptesicus lobatus, від співробітника Луганського національного університету Ігоря Загороднюка.
Сьогодні колекції Зоологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка налічують понад 40 тисяч одиниць зберігання, загальною кількістю майже 170 тисяч зразків світової фауни, і належать до об'єктів, що становлять національне надбання.

Ігор Шидловський, завідувач Зоологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка

posted by littlereviewp1